Stift Nándor




Képviselői beszámoló

Stift Nándor

7. számú választókerület

Budaörs Fejlődéséért Egyesülete

 

2014-ben Budaörs lakosai nagy arányban a Budaörs Fejlődéséért Egyesület polgármester- és képviselőjelöltjei számára adtak bizalmat, hogy a jelenlegi választási ciklusban képviseljék őket az önkormányzatban. Wittinghoff Tamás az eddigi legnagyobb támogatottságával foglalhatta el újra a város első számú vezetőjének székét, képviselőjelöltjeink pedig mind a tíz választókerületben nyertek. Így a polgármesterrel együtt 15 tagú képviselő-testületben mi alkotjuk az abszolút többséget. Ez lehetőség és felelősség is egyben, amellyel igyekszünk a lehető legjobban gazdálkodni. Azon dolgozunk, hogy a nehezedő feltételek ellenére is megőrizzük, továbbfejlesszük a város eddig elért eredményeit, így például sűrű szociális hálóját, oktatási intézményeinek kiemelkedő színvonalát, élhető tereit, magas szintű egészségügyi ellátását, gazdag kulturális kínálatát. Célunk, hogy Budaörs tovább fejlődjön, és kényelmes, komfortos otthont nyújtson az itt élőknek.

A Budaörs Fejlődéséért Egyesület képviselő-testületi többsége lehetővé teszi hosszú távú, stratégiai tervek, korábbi ciklusokban elmaradt fejlesztések megvalósítását is; amit az elmúlt esztendő során meg is kezdtünk.

 

Számos beruházás történt az elmúlt évben, amelyek az egész város életére pozitív hatással vannak. Megújult és kibővült a Kincskereső és a Csicsergő utcai óvoda, befejeződött az emeletráépítés a Herman Ottó Általános Iskolában, új tornatermet kapott a Bleyer Jakab Általános Iskola, a Kesjár Csaba Általános Iskolában pedig új játszóudvar jött létre. Elkészült a Kálvária utca átépítése és a Szellő utcai híd. Megkezdődött az Árpád utcai iskola épületének építése, és a Nyugdíjas Klub kivitelezése.

 

Jelentős lépéseket tettünk a fenntartható fejlődés érdekében is. Energiatakarékos LED-es rendszerű lámpákra cseréltük a közvilágítást úgy, hogy az évek során a megtakarított energiaköltségből törlesztjük a beruházás árát. Újabb intézményeken helyeztünk el napelemeket, és elindítottuk a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtést.

 

Bevezettük az új parkolási rendet, amely megszüntette a megnövekedett forgalom miatt kialakult parkolási gondokat, és visszaszorult az a tendencia, hogy a várost P+R parkolónak használják napközben a nem budaörsiek.

 

Az internetes technológiának köszönhetően már munkaidő után is kérhetnek támogatást ügyeik intézéséhez az itt élők a „Segít a hivatal” szolgáltatásunk keretében, ami egy komoly közigazgatási innováció, s amely nagyon kedvelt az ügyfelek körében.

 

Ősszel adtuk át a Herman Ottó Általános Iskola kerítéssel leválasztott sportudvarán a felnőtt játszóteret, ahol tíz kültéri fitneszeszközt vehettek birtokba a mozgásra vágyó felnőttek, gyerekek, fiatalok, idősek.

 

Az oktatási intézmények fenntartásának keretrendszere, a törvényi előírások megváltoztak ugyan, de továbbra is kiemelt feladatunknak tartjuk, hogy megőrizzük a város oktatási intézményeinek elismerten magas színvonalát, és erre folyamatosan áldozzunk. Nagy büszkeségünk, hogy a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumot idén már az ország 10 legjobb középiskolája között jegyzik.

 

A szociális terület támogatása ugyancsak átalakult az elmúlt esztendőben. Miután számos ellátási feladat finanszírozásából kiszállt az állam, úgy döntöttünk, hogy ezek támogatását az állam helyett  az önkormányzat vállalja magára, s a korábbi feltételek szerint biztosítjuk a város lakóinak. Ezért a következő évre oktatási és szociális célú céltartalékot is képeztünk.

 

Az átlátható működés részeként értékhatár nélkül nyilvánossá tettük a szerződéseinket: bár jogszabály erre nem kötelez, mi nemcsak a szerződések legfőbb adatait, hanem minden szerződést teljes terjedelmében nyilvánosságra hozunk (természetesen a személyes adatok kitakarása mellett).

 

Budaörs kulturális élete pezsgő, fejlődő, egyre ismertebb fesztiváljaink ezreket vonzanak a városhatáron túlról is. A Latinovits Színház új bemutatóit egyre komolyabb szakmai elismerés övezi. Új kulturális színterünk a régi posta épületében kialakított PostArt, és a fiatal építészekből álló Húsznegyven Egyesület  bekapcsolódásával a Zichy-major fejlesztése is új lendületet kapott. A Primanima rajzfilmfesztiválunk iránt pedig országosan és nemzetközi szinten is egyre komolyabb az érdeklődés.

 

Budaörs egyedülálló a tekintetben is, hogy a hozzá hasonló méretű magyar városoknál jóval többet áldoz a sport és a civil szervezetek támogatására évente. Ez is hozzájárul ahhoz a sokszínű önszerveződéshez, amelyben a különböző érdekvédelmi szervezetektől, kulturális egyesületektől a nyugdíjas klubokig rengetegen tevékenykednek, sportegyesületeink pedig országosan is jelentős, kimagasló sportsikerekkel büszkélkedhetnek.

 

Különböző szervezetek az elmúlt évben is díjazták munkánkat: Kerékpárosbarát település díjat nyertünk 2014 után 2015-ben is, emellett a Befogadó település, a Fenntartható város címeknek is birtokosa lett Budaörs, és egy Városmarketing gyémánt díjjal is gazdagodtunk az elmúlt időszakban.

 

Ahhoz, hogy mindezek megvalósuljanak a Budaörs Fejlődéséért Egyesület valamennyi képviselőjének aktív munkájára volt szükség, amely alapos felkészülést és odafigyelést igényel a képviselő-testületben, illetve a testületi munkát előkészítő bizottságokban. Jómagam a Településfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottság elnökeként, és a Közoktatási, Művelődési, Ifjúsági és Sport, valamint a Pénzügyi Ellenőrző Bizottságok tagjaként munkálkodtam mindezen.

 

Tevékenységem ugyanilyen fontos része volt, hogy a választókerületem is fejlődjön és, igyekezzem jobbítani az itt élők helyzetét. Szinte nem telik el nap, hogy valaki ne állítana meg a körzetemben, és kérne segítséget kisebb-nagyobb gondjai megoldásában, ahogy havi rendszerességgel megtartott fogadóóráimon is sokan megjelennek.

 

Választókerületemet érinti, hogy az ősszel adtuk át a Herman Ottó Általános Iskola kerítéssel leválasztott sportudvarán a felnőtt játszóteret, ahol tíz kültéri fitneszeszközt vehettek birtokba a mozgásra vágyó felnőttek, gyerekek, fiatalok, idősek.

 

Sok egyeztetést követően megnyílt az Ifjúság utcai kutyafuttató, amely a másik lakótelepi kutyafuttatóval együtt megnyugtató módon rendezte a kutyások és a nem kutyatartók közötti együttélést.

 

Az Ifjúság utca 26-40 között teljes körű járdafelújítás történt az elmúlt évben.

 

A Patkó u. 3-5 közötti parkoló szintén megújult, itt most már összesen 16 gépkocsi tud várakozni.

 

Felújítottuk a Patkó u. 9. előtti parkolót is, a parkolóhelyek felfestése is megtörtént.

 

A Patkó u. 9. alatt található játszótér akadálymentesítése is az elmúlt év eredménye.

 

A lakótelepi épületek javításán is dolgoztunk: a Patkó u. 3. szám alatti tízemeletes ház földszintjét szigeteltük, a Lévai út 31. szám alatt pedig a lépcső teljes felújítása történt meg.

 

A Budaörs Fejlődéséért Egyesület tagjaként büszke vagyok arra, hogy Budaörs városa döntött elsőként arról, hogy utcát nevez el a nemrég elhunyt Göncz Árpádról, Magyarország szeretett és tisztelt köztársasági elnökéről. Emlékére csendes megemlékezést is szervezett egyesületünk.

 

Részt vettünk a Magyarországon átvonuló háborús menekültek ellátásban is: amikor városunkba érkezett a menet, egyesületünk tagjai és szimpatizánsaink példát mutattak emberségből és szolidaritásból.

 

Köszönöm szépen bizalmukat, és a nap mint nap érezhető támogatásukat munkámban!

 

 

Budaörs, 2015. december 31.

 

Stift Nándor           

       önkormányzati képviselő    

Budaörs Fejlődéséért Egyesülete

       7. számú választókerület